Teave reaalse Päikeseaja kohta

Päikesekell
Tõeline Päikeseaeg, Loojang, Päikesetõus, Mobiilkell, Kohalik Ajavöönd, Keskpäev Päikesel, GPS-i Positsioneerimine, Suveaeg

Selle Päikesekella abil täpsete Päikeseaja arvutuste saamiseks veenduge, et teie brauseris ja mobiiltelefonis on globaalse positsioneerimissüsteemi (GPS) asukohateenus lubatud ning JavaScript on samuti lubatud.

SunčaKohalik aeg, minu tõeline Päikeseaeg, laiuskraad, pikkuskraad, Päikeseloojanguni jäänud aeg, Päikesetõusuni jäänud aeg, päeva pikkus, öö pikkus, reaalajas Päikesekell, võrgus Päikesekell, Päikeseloojang minu läheduses

Kuidas kasutada Tõeline Päikeseaeg saiti mobiilseadmes! YouTube'i video.

On haruldane, et tegelik Päikeseaeg ühtib kohaliku ajavööndiga. Kui kohalik aeg näitab kella 12:00, siis see tähistab keskpäeva ajavööndis. Tegelik Päikeseaeg määratakse positsioneerimissüsteemi ja konkreetse asukoha põhjal.

Idee veebisaidi Tõeline Päikeseaeg loomiseks tekkis mul, kui reisisin teise ajavööndisse. Sain aru, et mu mobiiltelefoni aeg kohandub automaatselt kohaliku aja järgi, kuid tekkis huvi saada teavet tegeliku Päikeseaja kohta. Selle huvi äratas Päikese juba kaldus varju jälgimine, kui kell näitas kohaliku aja järgi kell 12.00.

Otsisin Internetist laialdaselt erinevaid märksõnu, et leida õige Päikeseaeg. Kuigi ilmateate veebisaidid andsid Päikesetõusu ja -loojangu aegade kohta rikkalikku teavet, ei pakkunud nad seda, mida ma otsisin. Leidsin ka mõne mobiilirakenduse, kuid ükski neist ei andnud tõelist Päikeseaega.

Tahtsin teada tõelist Päikeseaega, et õuestegevusi tõhusalt planeerida, võttes arvesse järgmise Päikeseloojanguni järelejäänud päevavalgust. Lisaks soovisin reisides ja sihtkohta jõudes hilisõhtul kindlaks teha, kui palju aega on enne Päikesetõusu.

Päikese tõusu- ja loojumispunktid muutuvad kogu maailmas aasta jooksul iga päev. Konkreetsed variatsioonid sõltuvad inimese asukohast oma ajavööndis, ulatudes põhjast lõunasse ja idast läände.

Reaalajas Päikeseaja arvutamine hõlmab mitme teguri, sealhulgas kellaaja, Päikesepositsiooni ja teie enda asukoha arvestamist.

Oluline on märkida, et ühe päeva pöörlemine Maal ei kesta täpselt 24 tundi, vaid pigem 23 tundi, 56 minutit ja 4,09053 sekundit, millele viidatakse kui Sideeraalne aeg.
Maa pöörlemiskiirus ekvaatoril on ligikaudu 465,10 meetrit sekundis ehk ligikaudu 1675 km tunnis. Võrdluseks, lennuk lendab tavaliselt umbes 900 km tunnis.

See on koht, kus see tõelise Päikese aja veebisait tuleb sisse. See toimib päikesena kell on saadaval nii mobiili- kui ka lauaarvuti versioonides. Siiski läheb see kaugemale lihtsalt Päikesel põhineva aja määramisest; see annab teavet ka tõelise Päikeseaja kohta isegi otsese Päikesevalguse puudumisel.

Loodan, et veebileht Tõeline Päikeseaeg on teile väga kasulik, kui plaanite oma tegevusi enne Päikeseloojangut või korraldate homse Päikesetõusu programmi.

Liituge Facebooki grupiga Tõeline Päikeseaeg, et teistega suhelda ja jagage oma kogemusi Päikese vaatlemisest.

Lisateabe saamiseks külastage Tõeline Päikeseaeg for Facebooki veebisaiti, kus saate võib leida hulgaliselt üldist teavet.

🌞 Päike Ajatu ime piiritu jõuga

📖 Päikese asukoht: Päikeseaja juhend

📍 Päikese Asend

🌝 Kuu: Müstiline kaaslane ja loodusnähtus

🚀 Kuufaaside paljastamine: teekond Kuule

📖 Kuu asend: juhend selle olulisuse mõistmiseks

📍 Kuu Asendid

🌎 Päikese aja Päikesekell: hankige oma täpne Päikeseaeg kõikjal maailmas

Minu Aeg: aja tähtsuse mõistmine muutuvas maailmas

📍 Tõeline Päikese Aeg

🌐 GPS-i navigeerimisajalugu uude horisonti

🏠 Tõeline Päikesekella Koduleht

🏖️ Päike ja teie tervis

🌦️ Minu kohaliku ilma sait

✍️ Keele Tõlked

💰 Sponsorid ja Annetused

🌍 Meie Imeline Maailm ja rahvaarvu kella kalkulaator

🌍 Meie Imeline Maailm ja rahvaarvu kella kalkulaator inglise keeles

🌞 Päike inglise keeles

📖 Sun Position Information inglise keeles

🌝 Kuu inglise keeles

🚀 Kuu faaside paljastamine inglise keeles

📖 Kuu Asendid Teave inglise keeles

🌎 Tõeline Päikeseaeg Mobiilne Päikesekell inglise keeles

Minu Aeg inglise keeles

🌐 Teie GPS-i asukoht inglise keeles

🏠 Tõeline Päikesekella Koduleht inglise keeles

ℹ️ Tõeline Päikesekella Teave inglise keeles

🏖️ Päike ja teie tervis inglise keeles

🌦️ Minu kohaliku ilma sait inglise keeles

✍️ Keele Tõlked inglise keeles

💰 Sponsorid ja Annetused inglise keeles

🥰 Tõeline Päikeseaeg Mobiilne Päikesekell Kasutaja Kogemus inglise keeles

🌇 Püüa Päike inglise keeles

Las Päike Paistab

Proovige Päikesekella Reaalajas
Tõeline Päikeseaeg, Loojang, Päikesetõus, Mobiilkell, Kohalik Ajavöönd, Keskpäev Päikesel, GPS-i Positsioneerimine, Suveaeg

Tõeline Päikeseaeg, Loojang, Päikesetõus, Mobiilkell, Kohalik Ajavöönd, Keskpäev Päikesel, GPS-i Positsioneerimine, Suveaeg


Kohaliku aja ja tegeliku Päikeseaja erinevus on rohkem kui tund, kuna Suveaeg.