Gerçek Güneş Zamanı Hakkında Bilgi

Güneş Saati
Güneş Zamanı, Güneş Saati, Yerel Saat, Gerçek Güneş Saatim, Enlem, Boylam, Gün Batımı Için Kalan Süre, Gün Doğumu Için Kalan Süre, Gün Uzunluğu, Gece Boyu

Bu Güneş Saatini kullanarak doğru Güneş Zamanı hesaplamaları elde etmek için lütfen tarayıcınızın ve cep telefonunuzun Küresel Konumlandırma Sistemi (GPS) konum hizmetinin ve JavaScript'in de etkinleştirildiğinden emin olun.

Bir mobil cihazda Gerçek Güneş Saati sitesi nasıl kullanılır! YouTube videosu.

Gerçek Güneş Saatinin yerel saat dilimi olan saatle hizalanması alışılmadık bir durumdur. Saatte yerel saat 12:00'ı gösterirken, saat diliminde Öğlen'dir. gerçek Güneş Zamanı, Konumunuzla birlikte konumlandırma sistemine göre belirlenir.

Gerçek Güneş Saati web sitesini oluşturma fikri, farklı bir saat dilimine seyahat ettiğimde aklıma geldi. Cep telefonumun saatinin otomatik olarak yerel saate göre ayarlandığını fark ettim, ancak gerçek Güneş saati hakkında bilgi edinmeye merak sardım. Bu ilgi, saat yerel saatle 12:00'yi gösterdiğinde Güneş'in zaten eğik olan gölgesini gözlemleyerek arttı.

Doğru Güneş Zamanını bulmak için çeşitli anahtar kelimeler kullanarak internette kapsamlı bir arama yaptım. Hava durumu siteleri Gün Doğumu ve Gün Batımı saatleri hakkında bol miktarda bilgi vermesine rağmen, aradığımı sunmuyorlardı. Ayrıca birkaç mobil uygulamayla karşılaştım, ancak hiçbiri Gerçek güneş zamanı sağlamadı.

Bir sonraki Gün Batımına kadar kalan gün ışığını hesaba katarak, açık hava etkinliklerini etkili bir şekilde planlamak için gerçek Güneş Saatini bilmek istedim. Ek olarak, akşam geç saatlerde seyahat ederken ve bir varış noktasına varırken, Gün Doğumundan önce ne kadar zaman olduğunu öğrenmek istedim.

Güneş'in doğuş ve batış noktaları yıl boyunca Küre boyunca günlük olarak değişir. Spesifik varyasyonlar, kuzeyden güneye ve doğudan batıya değişen, kişinin kendi zaman dilimindeki konumuna bağlıdır.

Gerçek zamanlı Güneş Zamanını hesaplamak, Saat Zamanı, Güneş konumu ve kendi konumunuz dahil olmak üzere çeşitli faktörleri dikkate almayı içerir

Dünyadaki bir günün dönüşünün tam olarak 24 saat değil, 23 saat, 56 dakika ve 4,09053 saniye olduğunu belirtmek önemlidir, buna Yıldız zamanı.
Dünya'nın Ekvator'daki dönüş hızı yaklaşık 465,10 metredir. saniyede veya kabaca saatte 1675 km. Karşılaştırma için, bir uçak tipik olarak saatte yaklaşık 900 km hızla uçar.

İşte burada Gerçek güneş zamanı web sitesi devreye giriyor. Bir Güneş işlevi görüyor saat, hem mobil hem de masaüstü sürümlerde mevcuttur. Ancak Güneş'e göre zamanı söylemenin ötesine geçiyor; doğrudan güneş ışığı olmadığında bile Gerçek Güneş Saati hakkında bilgi sağlar.

Umarım Gerçek Güneş Zamanı web sitesini, Gün Batımından önce yaklaşan etkinliklerinizi planlamak veya yarının Gün Doğumu için programınızı düzenlemek için oldukça yararlı bulursunuz.

Başkalarıyla bağlantı kurmak için Gerçek Güneş Saati Facebook grubuna katılın ve Güneş'i gözlemleme konusundaki kendi deneyimlerinizi paylaşın.

Daha fazla bilgi için Facebook için Gerçek Güneş Saati web sitesini ziyaret edin. zengin bir genel bilgi bulabilirsiniz.

🌞 Güneş Sınırsız Güçle Zamansız Bir Harika

📖 Güneşin konumu Güneş zamanı için bir rehber

📍 Güneş Pozisyonu

🌝 Ay Mistik Bir Yol Arkadaşı ve Doğa Olgusu

🚀 Ayın Evrelerini Ortaya Çıkarma Aya Yolculuk

📖 Ay Konumunun Önemini Anlamak İçin Bir Kılavuz

📍 Ay Pozisyon

🌎 Güneş saati Güneş Saati Dünyanın Her Yerinde Tam Güneş Saatinizi Alın

Benim Zamanım Değişen Bir Dünyada Zamanın Önemini Anlıyor

📍 Gerçek Güneş Zamanı

🌐 Yeni Ufuklara GPS Navigasyon Geçmişi

🏠 Gerçek Zamanlı Güneş Saati ana sayfası

🏖️ Güneş ve Sağlığınız

🌦️ Yerel Hava Durumu sitem

✍️ Dil çevirileri

💰 Sponsorlar ve Bağışlar

🌍 Harika Dünyamız ve nüfus saati hesaplayıcımız

🌍 Harika Dünyamız ve nüfus saati hesaplayıcımız ingilizce dilinde

🌞 Güneş ingilizce dilinde

📖 Güneş Pozisyon Bilgisi ingilizce dilinde

🌝 Ay ingilizce dilinde

🚀 Ayın Evrelerini Ortaya Çıkarma ingilizce dilinde

📖 Ay Pozisyon Bilgisi ingilizce dilinde

🌎 Güneş Zamanı Mobil çevrimiçi Gerçek Zamanlı Güneş Saati ingilizce dilinde

Benim Zamanım ingilizce dilinde

🌐 GPS Konumunuz ingilizce dilinde

🏠 Gerçek Zamanlı Güneş Saati ana sayfası ingilizce dilinde

ℹ️ Gerçek Zamanlı Güneş Saati Bilgileri ingilizce dilinde

🏖️ Güneş ve Sağlığınız ingilizce dilinde

🌦️ Yerel Hava Durumu sitem ingilizce dilinde

✍️ Dil çevirileri ingilizce dilinde

💰 Sponsorlar ve Bağışlar ingilizce dilinde

🥰 Güneş Zamanı Mobil Gerçek Zamanlı Güneş Saati, Kullanıcı Deneyimi ingilizce dilinde

🌇 Güneşi Yakala ingilizce dilinde

Bırak Güneş Parlasın

Güneş Saati Gerçek Zamanlı Olarak Deneyin
Güneş Zamanı, Güneş Saati, Yerel Saat, Gerçek Güneş Saatim, Enlem, Boylam, Gün Batımı Için Kalan Süre, Gün Doğumu Için Kalan Süre, Gün Uzunluğu, Gece Boyu

Güneş Zamanı, Güneş Saati, Yerel Saat, Gerçek Güneş Saatim, Enlem, Boylam, Gün Batımı Için Kalan Süre, Gün Doğumu Için Kalan Süre, Gün Uzunluğu, Gece Boyu


Yerel Saat ile gerçek Güneş Saati arasındaki bir saatten fazla bir fark var çünkü gün ışığından yararlanma saati.