ℹ️ Informacje o rzeczywistym czasie Słonecznym

🌅 Pomysł na zegar słoneczny

Witamy na stronie internetowej Real Sun Time! Nasze narzędzie podaje dokładny czas słoneczny na podstawie Twojej lokalizacji GPS i pomaga zaplanować dzień zgodnie z rytmem słońca. Upewnij się, że usługi lokalizacyjne GPS w Twojej przeglądarce i telefonie komórkowym są włączone. Rzeczywisty czas słoneczny często różni się od czasu w Twojej lokalnej strefie czasowej, ponieważ zależy od Twojej lokalizacji.

📱 Jak korzystać

🌍 Tło

Pomysł na tę stronę wpadłem podczas podróży do innej strefy czasowej. Zauważyłem, że czas lokalny nie pokrywa się z rzeczywistym czasem słonecznym, co spowodowało moje zainteresowanie stworzeniem tego narzędzia.

Szczerze przeszukałem Internet, używając różnych słów kluczowych, aby znaleźć właściwy czas słoneczny. Chociaż strony internetowe z pogodą dostarczały wielu informacji o wschodach i zachodach słońca, nie dostarczały tego, czego szukałem. Natrafiłem też na kilka aplikacji mobilnych, ale żadna nie podała aktualnego czasu słońca.

Chciałem poznać prawdziwy czas słoneczny, aby móc:

Potrzeba ta doprowadziła do powstania witryny internetowej „Real Sun Time”, która podaje dokładny czas słoneczny niezależnie od strefy czasowej i pory roku.

⚙️ Jak to działa

Witryna internetowa „Real Sun Time” działa jak cyfrowy zegar słoneczny. Oblicza czas słoneczny, biorąc pod uwagę kilka czynników:

🔍 Więcej informacji

💡 Czy wiedziałeś?

Prędkość obrotu Ziemi na równiku wynosi około 465,10 metrów na sekundę, co stanowi około 1675 km/h. To prawie dwa razy szybciej niż typowy samolot!

Wypróbuj Zegar Słoneczny w Czasie Rzeczywistym
Prawdziwy Czas Słoneczny, Zachód Słońca, Wschód Słońca, Zegar Słoneczny, Lokalna Strefa Czasowa, Południe Słoneczne, pozycjonowanie GPS, Czas Letni

Prawdziwy Czas Słoneczny, Zachód Słońca, Wschód Słońca, Zegar Słoneczny, Lokalna Strefa Czasowa, Południe Słoneczne, Pozycjonowanie GPS, Czas Letni


Ponad godzinna różnica między Czasem Lokalnym a rzeczywistym czasem Słonecznym ze względu na Czas Letni.

Opcje językowe

Linki na tej stronie