Informácie o reálnom čase slnka

Slnečné hodiny
Skutočný Slnečný Čas, Západ Slnka, Východ Slnka, Slnečné Hodiny, Miestne Časové Pásmo, Slnečné Poludnie, Určovanie Polohy Pomocou Globálny lokalizačný systém, Letný Čas, Slnečné Hodiny v Reálnom Čase, Západ Slnka v Mojej Blízkosti

Ak chcete získať presné výpočty slnečného času pomocou týchto Slnečných hodín, uistite sa, že máte vo svojom prehliadači a mobilnom telefóne povolenú službu určovania polohy Global Positioning System (GPS) a či je povolený aj JavaScript.

Miestny čas, Môj skutočný slnečný čas, Zemepisná šírka, Zemepisná dĺžka, Čas zostávajúci do západu slnka, Čas zostávajúci do východu slnka, Dĺžka dňa, Dĺžka noci, Slnečné hodiny v reálnom čase, Online slnečné hodiny, Západ slnka v mojej blízkosti

Ako používať stránku Skutočný čas slnka na mobilnom zariadení! Video YouTube.

Je nezvyčajné, aby sa skutočný slnečný čas zhodoval s časom miestneho časového pásma. Zatiaľ čo miestny čas na hodinách ukazuje 12:00, v časovom pásme predstavuje poludnie. Skutočný slnečný čas sa určuje na základe systému určovania polohy a vašej polohy.

Nápad na vytvorenie webovej stránky Skutočný čas slnka mi napadol, keď som cestoval do iného časového pásma. Uvedomil som si, že čas môjho mobilného telefónu sa automaticky prispôsobil miestnemu času, ale začal som byť zvedavý na informácie o skutočnom čase Slnka. Tento záujem vzbudilo pozorovanie už nakloneného tieňa vrhaného Slnkom, keď hodiny ukazovali 12:00 miestneho času.

Rozsiahlo som hľadal na internete pomocou rôznych kľúčových slov, aby som našiel správny slnečný čas. Hoci webové stránky o počasí poskytovali množstvo informácií o časoch východu a západu slnka, neponúkali to, čo som hľadal. Narazil som aj na niekoľko mobilných aplikácií, ale žiadna z nich neposkytovala skutočný slnečný čas.

Chcel som poznať skutočný čas slnka, aby som mohol efektívne plánovať outdoorové aktivity, berúc do úvahy zostávajúce denné svetlo do najbližšieho západu slnka. Navyše, pri cestovaní a príchode do cieľa neskoro večer som sa chcel uistiť, koľko času je k dispozícii pred východom slnka.

Body východu a západu Slnka sa v priebehu roka na Glóbe denne menia. Špecifické variácie závisia od polohy v rámci vlastného časového pásma, ktoré sa pohybuje od severu na juh a od východu na západ.

Výpočet slnečného času v reálnom čase zahŕňa zváženie niekoľkých faktorov vrátane času hodín, polohy slnka a vašej vlastnej polohy

Je dôležité poznamenať, že denná rotácia na Zemi nie je presne 24 hodín, ale 23 hodín, 56 minút a 4,09053 sekúnd, čo sa označuje ako Hviezdny čas.
Rýchlosť rotácie Zeme na rovníku je približne 465,10 metrov za sekundu alebo zhruba 1675 km za hodinu. Pre porovnanie, lietadlo zvyčajne letí rýchlosťou približne 900 km za hodinu.

To je miesto, kde prichádza na rad webová stránka Skutočný čas slnka. Funguje ako Slnko hodiny, k dispozícii v mobilnej aj stolnej verzii. Presahuje však len vypovedanie času na základe Slnka; poskytuje tiež informácie o skutočnom slnečnom čase, a to aj bez priameho slnečného žiarenia.

Dúfam, že webovú stránku Skutočný čas slnka považujete za veľmi užitočnú pri plánovaní vašich nadchádzajúcich aktivít pred západom slnka alebo pri organizovaní programu na zajtrajší východ slnka.

Pripojte sa k Facebookovej skupine Skutočný čas Slnka a spojte sa s ostatnými a podeľte sa o svoje vlastné skúsenosti z pozorovania Slnka.

Viac informácií nájdete na webovej stránke Skutočný čas Slnka for Facebook, kde môžete nájsť množstvo všeobecných informácií.

🌞 Slnko Nadčasový Zázrak s neobmedzenou silou

📖 Pozícia Slnka: Sprievodca Slnečným časom

📍 Poloha Slnka

🌝 Mesiac: Mystický spoločník a prírodný fenomén

🚀 Odhalenie Mesačných Fáz: Cesta na Mesia

📖 Pozícia Mesiaca: Sprievodca porozumením jeho významu

📍 Poloha Mesiaca

🌎 Slnečné hodiny: Slnečný Čas: Získajte svoj presný Slnečný Čas kdekoľvek na svete

Môj Čas: Pochopenie dôležitosti času v meniacom sa svete

📍 Pravý Slnečný Čas

🌐 História navigácie GPS do nových Horizons

🏠 Domovská stránka Slnečného času

🏖️ Slnko a vaše zdravie

🌦️ Stránka Moje miestne počasie

✍️ Jazykové Preklady

💰 Sponzori a Dary

🌍 Naša kalkulačka hodín nádherného sveta a populácie

🌍 Naša kalkulačka hodín nádherného sveta a populácie v anglickom jazyku

🌞 Slnko v anglickom jazyku

📖 Informácie o Slnečnej Polohe v anglickom jazyku

🌝 Mesiac v anglickom jazyku

🚀 Odhalenie fáz Mesiaca v anglickom jazyku

📖 Informácie o Polohe Mesiaca v anglickom jazyku

🌎 Pravý Slnečný Čas Mobilné Slnečné Hodiny v anglickom jazyku

Môj Čas v anglickom jazyku

🌐 Vaša GPS poloha v anglickom jazyku

🏠 Domovská stránka Slnečného času v anglickom jazyku

ℹ️ Informácie o Slnečnom čase v anglickom jazyku

🏖️ Slnko a vaše zdravie v anglickom jazyku

🌦️ Stránka Moje miestne počasie v anglickom jazyku

✍️ Jazykové Preklady v anglickom jazyku

💰 Sponzori a Dary v anglickom jazyku

🥰 Skúsenosti Používateľov v Reálnom Čase v anglickom jazyku

🌇 Chyťte Slnko v anglickom jazyku

Nech Slniečko

Vyskúšajte Slnečné Hodiny v Reálnom Čase
Skutočný Slnečný Čas, Západ Slnka, Východ Slnka, Slnečné Hodiny, Miestne Časové Pásmo, Slnečné Poludnie, Určovanie Polohy Pomocou Globálny lokalizačný systém, Letný Čas, Slnečné Hodiny v Reálnom Čase, Západ Slnka v Mojej Blízkosti

Skutočný Slnečný Čas, Západ Slnka, Východ Slnka, Slnečné Hodiny, Miestne Časové Pásmo, Slnečné Poludnie, Určovanie Polohy Pomocou Globálny lokalizačný systém, Letný Čas, Slnečné Hodiny v Reálnom Čase, Západ Slnka v Mojej Blízkosti


V krajinách s letným časom je viac ako hodinový rozdiel medzi miestnym časom a skutočným Slnečným časom.