Përkthime globale të gjuhëve

Ora Diellore
Ora Diellore, Ora Diellore, Koha lokale, Koha ime e vërtetë Diellore, gjerësia gjeografike, gjatësia gjeografike, Koha e mbetur për Perëndimin e Diellit, koha e mbetur për lindjen e Diellit, Gjatësia e Ditës, Gjatësia e Natës, Orari Diellor në Kohë reale, Orari Diellor në internet

Aktualisht jemi duke punuar në këtë faqe globale në kohë reale për ta bërë atë të aksesueshme për të gjithë, pasi Dielli është një fenomen universal. Lëreni diellin të shkëlqejë!

Ne kemi përkthyer tashmë faqet e mëposhtme në 132 gjuhë të ndryshme: Ora e vërtetë diellore, Pozicioni i diellit dhe Pozicioni i Hënës.

Afrikaans, Albanian Shqip, Amharic አማርኛ, Arabic العربية, Armenian Հայերեն, Assamese অসমীয়া, Aymara Aru, Azerbaijani Azərbaycan, Bambara, Basque Euskara, Belarusian беларуская мова, Bengali বাংলা, Bhojpuri भोजपुरी, Bosnian Bosanski, Bulgarian Български, Burmese ဗမာစာ, Catalan Català, Cebuano, Chewa/Nyanja, Chinese 中文, Corsican Corsu, Croatian Hrvatski Czech Čeština, Danish Dansk, Dhivehi ދިވެހި,, Dogri डोगरी, Dutch Nederlands, English, Esperanto, Estonian Eesti, Ewe Eʋegbe, Filipino/Tagalog, Finnish Suomi, French Français, Galician Galego, Georgian ქართული, German Deutsch, Greek ελληνικά, Guaraní, Gujarati ગુજરાતી, Haitian Creole, Hausa, Hawaiian, Hebrew עברית, Hindi हिन्दी, Hmong Hmoob, Hungarian Magyar, Icelandic Íslenska, Igbo, Ilocano Ilokano, Indonesian Bahasa, Irish Gaeilge, Italian Italiano, Japanese 日本語, Javanese, Kannada ಕನ್ನಡ, Kazakh Қазақ, Khmer ខ្មែរ, Kinyarwanda, Konkani कोंकणी, Korean 한국어, Krio, Kurdish Kurdî, Kyrgyz Кыргызча, Lao ພາສາລາວ, Latvian latviešu, Lingala, Lithuanian Lietuvių, Luganda, Luxembourgish Lëtzebuergesch, Macedonian македонски. Maithili मैथिली, Malagasy, Malay Melayu, Malayalam മലയാളം, Maltese Malti, Māori, Marathi मराठी, Meitei ꯃꯦꯏꯇꯦꯏ, Mizo, Mongolian Монгол хэл, Nepali नेपाली, Norwegian Norsk, Odia ଓଡ଼ିଆ, Oromo, Pashto پښتو, Persian/Farsi فارسی, Polish Polszczyzna, Portuguese Português, Punjabi ਪੰਜਾਬੀ, Quechuan, Romanian Română, Russian Pусский, Samoan, Scottish Gaelic, Sepedi, Serbian Српски језик, Shona, Sindhi سنڌي, Sinhala සිංහල, Slovak Slovenčina, Slovenian Slovenščina, Somali Soomaaliga, Sorani سۆرانی, Sotho Sesotho, Spanish Español, Sundanese, Swahili Kiswahili, Swedish Svenska, Tajik тоҷикӣ, Tamil தமிழ், Tatar татар, Telugu తెలుగు, Thai ไทย, Tigrinya ትግርኛ, Tsonga, Turkish Türkçe, Turkmen Türkmençe, Twi, Ukrainian Українська, Urdu اردو, Uyghur ئۇيغۇر, Uzbek O'zbek, Vietnamese Tiếng Việt, Welsh Cymraeg, Western Frisian Frysk, Xhosa isiXhosa, Yiddish ייִדיש, Yoruba Yorùbá, Zulu isiZulu + Latin + Sanskrit

Ne kemi nevojë për ndihmë për përkthimin për të përkthyer ISO 639-1 të gjitha gjuhët në listë.

Lista e teksteve të përkthimit:

Koha lokale
Koha e Vërtetë Diellore
Gjerësi
Gjatësi
Perëndimi i Diellit
Lindja e Ardhshme e Diellit
Gjatësia e Ditës
Gjatësia e Natës
Kënd Azimuth
Lartësi
Mesnata Tjetër Diellore
Mesdita Tjetër Diellore
Distanca në Hënë
Hëna Tjetër Ngrihet
Hëna Tjetër Bie
Hëna Tjetër e Re
Gjysma Tjetër e Hënës
Tjetër Hëna e Plotë
Pozicioni i Diellit
Pozicioni i Hënës
Koha tjetër e namazit
Namazi i sabahut
Namazi i drekës
Namazi i pasdites
Namazi i akshamit
Namazi i netëve
Përdorni Sistemin e Pozicionimit Global për të marrë informacion të saktë të vendndodhjes për t'ju ndihmuar të gjeni kohën tuaj të vërtetë diellore. Kjo faqe ofron një orë dielli në kohë reale të disponueshme në versionet celulare dhe desktop. Ai tregon gjithashtu kohën e vërtetë diellore nga perëndimi i diellit deri në kohën e natës.

Lejo përdorimin e Sistemit të Pozicionimit Global për të marrë pozicione në Hënë. Për të përcaktuar pozicionin e saktë të Hënës, duhet të marrim parasysh disa faktorë, si koha dhe vendndodhja juaj gjeografike në Tokë.

Lejo përdorimin e Sistemit të Pozicionimit Global për të marrë pozicione në Diell. Për të përcaktuar pozicionin e saktë të diellit, duhet të marrim parasysh disa faktorë, si koha dhe vendndodhja juaj gjeografike në Tokë.

Për më tepër, ne kërkojmë ndihmë për përkthimin për faqet: ora diellore celulare Ora diellore në linjë dhe Informacionet e pozicionit të diellit dhe Informacione për pozicionin e Hënës Këto faqe janë përkthyer tashmë në gjuhët e listuara më sipër.

Nëse jeni të interesuar të ndihmoni, ju lutemi dërgoni një email në info (at) realsuntime.com, duke specifikuar gjuhën që mund të përktheni.
Ne e vlerësojmë shumë mbështetjen tuaj. Ne besojmë se marrja e ndihmës nga njerëzit në mbarë botën është thelbësore, pasi përkthimet automatike nuk janë gjithmonë të sakta

Pasi përkthimet të jenë të sakta, shfletuesi juaj do të njohë kodin e gjuhës dhe do t'i shfaqë tekstet në mënyrë korrekte.

Ju lutemi vini re se disa makina automatike përkthimi mund të shfaqin një gabim (NANANANA) kur përpiqen të përkthejnë terma të tillë si Ora e vërtetë e Diellit, ora numëruese, Ora Lokale, Ora diellore, Ora e Diellit të Vërtetë dhe kohëmatësi për perëndimi dhe agimi i ardhshëm i diellit.
Nëse shfletuesi juaj i internetit ose telefoni celular nuk lejon ndarjen e të dhënave të vendndodhjes nga sistemi i pozicionimit, mund të mos jetë e mundur të përdoret kjo veçori e orës së diellit.

Koha lokale, Koha ime e vërtetë Diellore, gjerësia, gjatësia gjeografike, koha e mbetur për perëndimin e Diellit, koha e mbetur për lindjen e Diellit, Gjatësia e ditës, Gjatësia e natës, Orari Diellor në kohë reale, Orari Diellor në linjë, perëndimi i Diellit pranë meje

🌞 Dielli Një mrekulli e përjetshme me fuqi të pakufishme

📖 Pozicioni i diellit Një udhëzues për kohën diellore

📍 Pozicioni i Diellit

🌝 Hëna një shoqërues Mistik dhe fenomen natyror

🚀 Zbulimi i Fazave të Hënës Një udhëtim në Hënë

📖 Pozicioni i Hënës Një udhëzues për të kuptuar rëndësinë e saj

📍 Pozicioni i Hënës

🌎 Ora diellore me orën diellore Merrni kohën tuaj të saktë të diellit kudo në botë

Koha ime për të kuptuar rëndësinë e kohës në një botë në ndryshim

📍 Koha e Vërtetë Diellore

🕌 Qëndroni të lidhur me kohët e lutjes kudo me mjetin tonë të përshtatshë

🙏 Koha tjetër e namazit

🌐 GPS: Historia e navigimit në horizonte të reja

🏠 Faqja Kryesore e Orës Diellore

ℹ️ Informacioni i Orës Diellore

🏖️ Dielli dhe shëndeti juaj

🌦️ Faqja ime lokale e motit

💰 Sponsorët dhe Donacionet

🌍 Llogaritësi ynë i orës së botës së mrekullueshme dhe popullsisër

🌍 Llogaritësi ynë i orës së botës së mrekullueshme dhe popullsisë në Anglisht

🌞 Dielli në Anglisht

📖 Pozicioni i Diellit informacion në Anglisht

🌝 Hena në Anglisht

🚀 Zbulimi i Fazave të Hënës në Anglisht

📖 Pozicioni i Hënës Informacion në Anglisht

🌎 Koha Diellore Orë diellore Celulare në Internet në Anglisht

Koha ime në Anglisht

🌐 Vendndodhja juaj GPS në Anglisht

🕌 Qëndroni të lidhur me kohët e lutjes kudo me mjetin tonë të përshtatshëm në Anglisht

🏠 Faqja Kryesore e Orës Diellore në Anglisht

ℹ️ Informacioni i Orës Diellore në Anglisht

🏖️ Dielli dhe shëndeti juaj në Anglisht

🌦️ Faqja ime lokale e motit në Anglisht

✍️ Përkthime Gjuhësore në Anglisht

💰 Sponsorët dhe Donacionet në Anglisht

🥰 Koha e Vërtetë e Diellit Eksperienca e Perdoruesit në Anglisht

🌇 Catch The Sun në Anglisht

Le të Hyjë Dielli

📍 Provoni Orën Diellore në kohë reale
Koha e Vërtetë e Diellit, Ora e vërtetë Diellore, Perëndimi i Diellit, lindja e Diellit, Orë Diellore celulare, zona Kohore lokale, mesditë Diellore, Pozicionimi i sistemit të Pozicionimit Global, Koha e kursimit të ditës, Ora Diellore në Kohë reale, Perëndimi i Diellit pranë meje

Koha e Vërtetë e Diellit, Ora e vërtetë Diellore, Perëndimi i Diellit, lindja e Diellit, Orë Diellore celulare, zona Kohore lokale, mesditë Diellore, Pozicionimi i sistemit të Pozicionimit Global, Koha e kursimit të ditës, Ora Diellore në Kohë reale, Perëndimi i Diellit pranë meje


Më shumë se një orë diferencë midis kohës Lokale dhe Kohës së vërtetë Diellore për shkak të kohës së kursimit të ditës.